Merret peng nga ISIS vetëm për shkak të emritNjë 3-vjeçar është marr peng nga ISIS dhe kjo vetëm për shkak të emrit të tij. Për dy vite vogëlushi u mbajt peng, pasi kishte emrin e futbollistit Lionel Messi.

 

Lionel 1

Picture 1 of 6

Djali kurd, i cili tashmë është 5 vjeç, u mbajt nga grupi terrorist bashkë me nënën dhe motrën e tij në 2014 në rajonin Sinjar.

Terroristët e urdhëruan nënën e tij që ti ndryshonte emrin “e pafe” në Hasan. Familja ka shpëtuar tashmë nga pengmarrja dhe jeton në kampin e refugjatëve në Dohuk.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Kadare: Vdekja e Agollit, lajmi më tronditës i këtij dimri për gjithë shqiptarët

[caption id="attachment_5241" align="alignnone" width="768"] Albanian novelist Ismail Kadare gestures during an interview...
Read More