Meshkujt përfundimisht dashurohen me brunet, ja përse 

Në këtë artikull do ju sjellim disa fakte pse meshkujt preferojnë të lidhen me femrat brune.

Brunet janë më misterioze

Sipas sondazheve të shumtë, femrat brune janë më të rezervuara në lidhje me gjërat e tyre. Ato japin më pak informacion te të tjerët. Misteri i tërheq meshkujt!

Brunet ecin me bukurinë e tyre, si nata

Nëse biondet bëjnë figurë ditën, e kundërta ndodh me brunet. Ato ndriçojnë me sensualitetin e tyre më shumë natën. Biondet janë pranvera dhe vera, ndërsa brunet janë vjeshta e dimri.

Shfaqin më shumë personalitet

Sipas intv.al femrat brune përcjellin më shumë personalitet në sytë e meshkujve bukuroshë. Një mashkull tërhqet nga një femër, e cila rrezaton një karakter të fortë.

Burrat i konsiderojnë brunet si nënat më të mira për fëmijët e tyre

Ky përfundim del nga një studim i udhëhequr nga Universiteti Augsburg në Minesota, i publikuar në “Journal of Social Psychology”. Mesa duket, për ta brunet janë më të përgjegjshme për familjen.

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Basha del në krah të protestuesve para Kuvendit: Nuk merrni pagat nga korrupsioni qeveritar

  Kryetari i PD-së, Lulzim Basha iu është bashkuar punëtorëve të kompanisë...
Read More