Messi lidh kurorë, Ja kush ishte i pranishëm në dasmën e argjentinasit

Leo Messi, një prej futbollistëve më të mëdhenj në botë, u martua me dashurinë e jetës së tij në një ceremoni luksoze në Argjentinë.

Më shumë se 250 miq dhe familjarë morën pjesë në ceremoninë e 30-vjeçarit me Antonella Roccuzzo, 29 vjeç.

Messi 1

Picture 1 of 31

Çifti është njohur 25 vjet më parë dhe historia e dashurisë së tyre ka lindur që në fëmijëri dhe nuk është shuar prej atëherë, madje është shtuar dhe kurorëzuar me martesë.

Në dasmë ishin të ndaluar telefonat dhe stafi i hotelit u betua se do ruante sekretin.

450 forca policie u kujdesën për ditën e madhe.

Messi i kishte bërë një surprizë asaj. Teksa ceremonia po përfundonte, në skenë u ngjit këngëtari Abel Pintos, që këndoi këngën e saj të preferuar “Pa fund ose fillim”.

Megjithatë kishte një aspekt të dasmës që rrezikoi të linte në hije ditën e madhe.

Shkruar Nga
More from Revista User

Shqipëria “all inclusive” në klipin e yllit botëror

Ylli i famshëm britanik, Jonas Blue ka publikuar së fundmi projektin e...
Read More