Michelle Obama ndan fotografinë intime të dasmës me bashkëshortin Barack

Libri i saj me kujtime, “Becoming”, nuk do të publikohet deri më 13 nëntor, por Michelle Obama është duke e ndarë me publikun diçka, disa nga kujtimet dhe fotografitë e saj më personale.

Çifti Obama janë ende të fortë, të bashkuar e të lumtur, pas më shumë se 25 vjet pas martesës së tyre

Të martën, ish zonja e parë ka postuar në Instagram kujtime, duke reflektuar mbi prindërit e saj dhe duke ndarë momente nga përvoja e saj “e frikshme”, duke qenë një studente kolegji e gjeneratës së parë në Universitetin e Princeton.

Tani ajo po i kushton vëmendje Barak Obamës dhe duke kujtuar martesën e tyre 25-vjeçare me një foto të ëmbël nga dasma e vitit 1992.

Obama, presidenti i ardhshëm atëherë, është treguar pjesëmarrës në hedhjen e llastikëve tradicionale në fotografi, ndërsa nusja shikon në dëfrim. Sipas titullit të Obamës, burri i saj kishte një të ftohtë në kokë në ditën e tyre të dasmës, por arriti të shërohet në kohë. Ai sigurisht që nuk duket keq në foton që ajo ka postuar.

Michele, 54 vjeçe, tha se ajo dhe burri i saj, të cilët sapo kanë nënshkruar një marrëveshje të madhe me Netflix-in, janë “duke u argëtuar ndërsa po bëjnë gjithashtu punën e madhe për të ndërtuar partneritetin tonë dhe për të mbështetur njëri-tjetrin si individë”.

Sipas fjalëve të disa komentatorëve të Instagram: “Qëllimet e Dashurisë”.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Heroizmi: 5 gra ‘masakrohen’ në Gjenevë. Tre shqiptarë i shpëtuan nga vdekja!

Pas sulmeve tronditëse ndaj disa grave në Gjenevë, policia zvicerane arrestoi disa...
Read More