Microsoft u ndërton punëtorëve të saj shtëpiza prej druri

Microsoft shquhet për trajtimin special që ju bën punëtorëve të saj.

Gjigandi elektronik ka njoftuar se ka filluar ndërtimin e shtëpizave prej druri për punëtorët e saj.

Pete Nilson është kujdesur për projektin e tyre.

Ato janë të ndërtuara në natyrë, janë të lidhura me pemë, kanë energji elektrike, Wi-Fi, shërbim ushqimi dhe pije.

Gjithashtu shtëpitë kanë karrige lëvizëse dhe në këtë mënyrë punëtorët do të motivohen për punë duke thyer monotoninë e punës në zyre.

Shkruar Nga
More from Revista User

“Po mbytemi”, thirrjet live të banorëve të Mallkuçit, FA ndërhyn me helikopter

Fushë-Kruja është një nga zonat më të prekura nga përmbytjet, ndërsa më...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.