Mijëra të arrestuar për terrorizëm në Iran

Irani ka njoftuar se forcat e sigurisë kanë arrestuar më shumë se një duzinë qytetarë të dyshuar për aktivitete terroriste, gjatë valës së fundit të protestave në vend.

Agjencia e lajmeve IRNA, duke iu referuar Ministrisë së Sigurisë, njoftoi se forcat e sigurisë konfiskuan armë dhe eksplozivë që ishin duke u mbajtur në “shtëpi të sigurta”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Tragjike në Tiranë, djali i ri i jep fund jetës duke u hedhur nga ballkoni

Një 30-vjeçar, banues në Sauk është hedhur nga ballkoni në katin e...
Read More