Miliarderi çek pretendon qeveri të pakicës

Fituesi i zgjedhjeve parlamentare në Çeki, miliarderi, Andrej Babis tha sot se do të përpiqet të formojë një qeveri të pakicës, pasi partitë e tjera refuzuan të bisedonin me të për formimin e një koalicioni qeveritar.

Pas takimit me presidentin çek, Milos Zeman, Babis tha se shpreson ta formojë qeverinë dhe të shpall programin e saj deri në fund të festave të Krishtlindjeve, ose deri në fund të vitit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Femra e përsosur sipas kritereve të meshkujve është…

Femra ideale për të cilën meshkujt ëndërrojnë ka afsh të fuqishëm seksual,...
Read More