Miliarderi çek pretendon qeveri të pakicës

Fituesi i zgjedhjeve parlamentare në Çeki, miliarderi, Andrej Babis tha sot se do të përpiqet të formojë një qeveri të pakicës, pasi partitë e tjera refuzuan të bisedonin me të për formimin e një koalicioni qeveritar.

Pas takimit me presidentin çek, Milos Zeman, Babis tha se shpreson ta formojë qeverinë dhe të shpall programin e saj deri në fund të festave të Krishtlindjeve, ose deri në fund të vitit.

Shkruar Nga
More from Revista User

Këto gjashtë gjëra një grua e fortë nuk do jua toleronte kurrën e kurrës!

Ja çfarë duhet të keni parasysh nëse jeni i dashuruar me një...
Read More