Ministri i Jashtëm japonez, vizitë në Tiranë

Sot, Ministri i Punëve të Jashtme Ditmir Bushati do të presë në takim në MPJ, Ministrin japonez të Shtetit për Punët e Jashtme Nobuo Kishi.

Në vijim të takimit, në orën 17:30, Ministrat do të zhvendosen në mjediset e Hotel Rogner ku do të marrin pjesë në ceremoninë e dhurimit nga Qeveria Japoneze të 129 automjeteve japoneze të prodhimit të fundit, një donacion i mundësuar nëpërmjet një granti prej 500 milionë YEN ose 4.6 milionë dollarë.

Gjithashtu po në mjediset e Hotel Rogner do të zhvillohet ceremonia e hapjes së Ambasadës së Japonisë në Shqipëri në prani të Ministrave Bushati, Kishi dhe MZHTTS Milva Ekonomi.

Shkruar Nga
More from Revista User

Reagon SHBA: Ja ku u përplas raketa e lëshuar nga Koreja e Veriut

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë reaguar lidhur me raketën e lëshuar...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *