Ministria, dy raporte sekrete për Lul Berishën e ShullazinLul-Berisha-Shullazi

Në fakt në Ministrinë e Brendshme janë dy raporte informative të dorëzuar në prokurori, që tregojnë mënyrën e veprimit të grupeve kriminale që veprojnë në Shqipëri.

I pari është përpiluar në datën 21 janar të këtij viti dhe se ky informacion ka shërbyer si indicie për të rregjistruar procedim penal kundër Emiljano Shullazit dhe më tej personave të tjerë.

Ky informacion është vlerësuar nga prokuroria e Krimeve të Rënda dhe më pas ka ngritur një grup hetimor, për të verifikuar të gjitha të dhënat. Në këtë informacion të parë përmendet dhe Plaurent Dervishaj, kunati i Lulzim Berishës.

Më tej Ministria e Brendshme ka vijuar praktikën e informimit të Prokurorisë së Krimeve të Rënda me informacione të tjera, duke përmendur dhe emrin e Lulzim Berishës dhe personave të tjerë të dyshuar si anëtarë të këtij grupi./shqiptarja.com/

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Japonia zgjat edhe për 2 vjet sanksionet ndaj Koresë Veriore

Japonia ka vendosur që t’i vazhdojë edhe për dy vjet sanksionet e...
Read More