Mirazh, Superjahti 200 mln USD i së ardhmes.. 

Planet për një superjaht të padukshëm që lundron në det, shumë shpejt do të vihen në jetë.

Jahti i quajtur “Mirazh” do të jetë 106 metra i gjatë, që mund të arrijë çmimin prej 200 mln dollarë, do të jetë komplet i veshur me pasqyra që do të reflektojë imazhin e atyre që po e shohin.

Do të thotë që në 50 metra largësi, ky jaht nuk do të mund të shihet më. Madje për ata që qëndrojnë në bordin e anijes, do t’i duket vetja sikur qëndrojnë në ajër.

Ndërsa për vetë anijet e tjera që mund t’i kalojnë afër dhe rrezikojnë përplasjen, jahti do të përdorë radarin e vet për të manovruar.foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri foto galeri

 

 

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Aktori shqiptar humb rolin kryesor në Hollywood, nuk bënte dot homoseksualin…

Dikur emigrant në Greqi, por Marko Caka arriti të fusë këmbët në...
Read More