Mister fituesi i lotarisë prej 757 milionë dollarësh në SHBA

Shuma e saktë është 757.7 milionë dollarë pa taksat. Është kjo shuma e superlotarisë së fituar një ditë më parë SHBA.

Në fillim u tha se fituesi e kishte blerë biletën në një dyqan rruge në Watertown, Massachusetts, një periferi e Boston.

Tani po thuhet se bileta fituese është shitur në një karburant në Cleveland. Gjithsesi një person i vetëm ka fituar shifrën e mësipërme, nga më të mëdhatë të dhëna ndonjëherë në SHBA.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Fuqitë e mëdha drejt përplasjes? Marrëdhënie të tensionuara mes Kinës dhe SHBA-ve

  Grindja e fundit tregare midis Pekinit dhe Uashingtonit tregon vetëm një...
Read More