Mjekësia/Sot konkursi që të bën drejtor, ja ku zhvillohet

Ditën e sotme në orën 12:30 në Fakultetin e Stomatologjisë i cili ndodhet pranë QSUT- së, do të zhvillohet konkursi me shkrim për drejtorët e spitaleve Universitare dhe Rajonale.

Ministria e Shëndetësisë e Mbrojtjes Sociale i ka hapur aplikimet më datën 20 shtator .

Nisja e procesit për zgjedhjen e drejtorëve të rinj të spitaleve ka nisur pas dorëheqjes së pjesës më të madhe të drejtuesve të institucioneve shëndetësore pas ultimatumi të dhënë nga kryeministri Rama.

Shkruar Nga
More from Revista User

Maskat grabisin makinën dhe telefonin e 18-vjeçarit në Fushë-Krujë, pranga 2 personave

Persona të maskuar dhe të armatosur kanë grabitur një 18-vjeçar në Krujë,...
Read More