Moda e lartë, 10 të veshurat më mirë, java e 19 marsit 2018

 

Këtë javë stilistët më të mirë në botë kanë zgjedhur 10 siluetat më të veshura, elegante dhe të mençura, përzgjedhur për shkak të elegancës dhe shkëlqimit të dukshëm në veshje dhe paraqitje.

Gjithmonë një ikonë Tilda Swinton e veshur në Haider Ackermann, vuri krehjen e saj të jashtme në veshjen e fustanit në një shtresë të zgjatur dhe pantallona të prera, në vendin e parë.

Ndërkohë, Brigitte Macron shkëmbeu minifundin e saj të zakonshëm me një veshje të gjatë, në vendin e dytë, me veshjen nga Louis Vuitton.

Zoë Kravitz në Prada dhe Gucci mbylli një kapje të ngushtë me një xhaketë të hollë, me vetëm pupla për vëllim, për një hark të zgjuar, mijëvjeçar, të Epokës së Hollivudit.

Pikërisht në kohë pranvere, e mirëpritur Victoria Beckham në dizajnin e saj me të verdhë dhe Alicia Vikander në Louis Vuitton me ndryshim look që ndryshon ngjyrë dhe që e bën çdo gjë vetëm pak më të lumtur.

Shijoni zonjat më të veshura të renditura nga e para, aktore apo princesha, të cilat mund t’i ndiqni me veshjet tuaja në ditët pranverore.

 
Shkruar Nga
More from Redaksia

Çmimet ‘Oscar’ dhe Bleona Qereti

  Parakalimi në Tapetin e Kuq është edhe emblema e Çmimeve Oscars,...
Read More