Modriç: Anglezët nuk na respektuan, kjo na karikoi

Modriç ishte sërish fantastik në sfidën ndaj Anglisë dhe pas takimit gjysmëfinal shpërtheu ndaj atyre që parashikuan një fitore të lehtë angleze, raporton Sport Ekspres.

Shumë njerëz flisnin, gazetarë anglezë, analistë e opinionistë. E nënvlerësuan Kroacinë dhe ky este një gabim gjigant. Gjithë ato fjalë, i lexuam e i dëgjuam dhe thamë: ‘OK, do ta shohim sonte kush është i lodhur’. Ata duhet të jenë më të përulur dhe të kenë më shumë respekt për kundërshtarin”.

“Ne u treguam se nuk ishim të lodhur, në dominuam mendërisht dhe fizikisht. Duhet të kishim fituar pa shkuar në shtesa. Bëmë diçka të madhe, është një ëndërr e bërë realitet. Jemi krenarë, bëmë diçka pa precedent në historinë e Kroacisë”.

Shkruar Nga
More from Redaksia

Task Forca/ Rama: Sekuestroni pasuritë e të fortëve të kanabisit

Kryeministri Edi Rama shpalli dje fazën e dytë të planit antikanabis për...
Read More