Mogherini kërkon një shtysë të fortë për negociata të paqes në Sirifederica-mogherini

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini kërkoi sot një shtysë të forte në favor të bisedimeve të paqes për çështjen siriane në Gjenevë.

“Komuniteti ndërkombëtar duhet të jetë i bashkuar pas negociatave”, u shpreh Mogherini në nisje të një konference ndërkombëtare për të ardhmen e Sirisë në Bruksel.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Vijojne hetimet – Dëshmitarët: Autorët e atentatit ishin tre, dy qëlluan me automatik

Banorë të zonës dhe kalimtarë të rastit janë bërë dëshmitarë okularë të...
Read More