Mogherini: Situata në BE nuk është e përkryer, por ndryshimet janë të mundshmefederica-mogherini

Shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini ka uruar të martën Ditën e Evropës duke vlerësuar se e ardhmja e Unionit është zgjidhje që i takon secilit qytetar dhe me rëndësi për gjithë botën, por se situata në Union nuk është e përkryer dhe se ndryshimet janë të nevojshme.

Mogherini megjithatë në një video-porosi, e publikuar në faqen e shërbimit evropian për çështje të jashtme, ka theksuar se përmirësimet janë të mundshme.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

SHBA do të mbrohet me “kapacitete bërthamore” nëse është e nevojshme

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se vendi i tij...
Read More