Momentet më pikante gjatë seancës së sotme në Kuvend…Kuvendi zhvilloi sot një seancë të tensionuar mes debatesh, akuzash dhe proteste nga deputetët e opozitës, pasi drejtuesi i seancës, Gramoz Ruçi, i ndërpreru fjalën kreut të grupit parlamentar demokrat Edmond Spaho, i cili po denonconte ekstradimin e Nazer Seitajt, i njohur ndryshe si financieri i Habilajve, drejt Italisë.

0-1

Picture 1 of 13

Por Ruçi duket se ka qenë i vendosur për të mos lejuar opozitën të denoncojë këtë akt, çka solli edhe tensionimet në sallën e Kuvendit dhe më pas protestën e ligjvënësve të partive opozitare.

Pavarësisht zhvillimeve, ndërprerjes së seancës apo protestës së opozitës, mazhoranca ka vijuar seancën, ku ka miratuar edhe disa nga pr/ligjet e përfshira në rendin e ditës. Ndërkohë fotografi Agim Rama ka publikuar disa nga momentet më pikante të seancës së sotme, ku nuk kanë munguar replikat dhe batutat.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Trullosja pas dehjes përkeqësohet me moshën

Tashmë nuk është sekret që nuk jeni aq të fortë me shëndet...
Read More