Moti sot

Pas ditëve me diell, ndryshon sërish moti. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon nisjen e reshjeve të shiut që nga dita e sotme, kryesisht gjatë pjesës së dytë të ditës.

moti 1

Picture 1 of 2

Sot (e martë, dt.26)

Priten reshje lokalisht mesatare gjatë pjesës së dytë të ditës në veri dhe reshje të dobëta lokale në qendër dhe jugperendim.
Në Alpe, në lartësi të mëdha, ato do të jenë në formën e borës (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark). Era do të fryjë e lehtë, ndërsa në bregdet deri mesatare.

Shkruar Nga
More from Revista User

Shenjat që tregojnë se shoku i ngushtë është i dashuruar me ju…

Miqtë janë njerëzit tanë më të dashur, pas familjes. Duke qenë kaq...
Read More