Motrat Hajzeri më të kërkuarat e muzikës “Live”

Këto ditë ato ishin në Kosovë, pasi kanë marrë pjesë vetëm në dy xhirime festive, megjithëse i duan të gjitha produksionet ato nuk kanë kohë. Këto janë dy motrat artiste Vjollca dhe Emine Hajzeri që gjithmonë falë zërit të tyre janë më të kërkuarat kudo ku duhet të këndohet “Live”, sidomos në Diasporë.

Hajzeri 1

Picture 1 of 5

Këngëtaret jetojnë në Koln, ndërsa janë me origjinë nga Mitrovica por mund të themi pa frikë se janë të lindura dhe e kanë të trashëguar muzikën dhe falë repertorit të tyre ku ato këndojnë kudo sidomos në gëzimet familjare janë shumë të dashuruar për publikun shqiptar.

Shkruar Nga
More from Revista User

Çfarë po ndodh në Tiranë? Policia ‘pushton’ rrugët të fshijë parrullat. Ja çfarë shkruhet

Historia përsëritet. Nuk është filmi “Lulekuqet mbi mure”, por jemi në Tiranën...
Read More