Ndahet nga jeta ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi

Ish-kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, ka ndërruar jetë sot si pasojë e një sëmundjeje të rëndë. Mediat kosovare kanë konfirmuar shuarjen e Rexhepit, sipas të cilave ai ka ndërruar jetë sot herët në mëngjes.

Rexhepi prej muajsh ndodhej në koma dhe ishte duke qëndruar në një spital në Turqi pas sulmeve të pësuara në tru.

Ai fillimisht ishte shtruar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, ku edhe i është nënshtruar operacionit, por për shkak të gjendjes së rëndë ishte transferuar në Turqi.

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

Basha: Banditët në burg dhe jo në qeveri, sepse vendi nuk po qeveriset, por po sundohet nga një bandë

    Kryetari i Partisë Demokratike ftoi qytetarët të marrin pjesë në...
Read More