Ndahet nga jeta Zyhdi Dajti ish-kreu i Policisë Bashkiake

Ish-drejtori i Policisë Bashkiake të Tiranës dhe INUK-ut, Zyhdi Dajti është ndarë nga jeta në moshën 58-vjeçare.

Dajti ka ndërruar jetë një ditë më parë në një restorant në Vlorë, ku ndodhej për pushime, pasi ka pësuar infarkt.

Zyhdi Dajti ka mbajtur detyrën e drejtorit të Policisë Bashkiake deri në vitin 2011, kur bashkia e Tiranës u fitua nga demokratët.

Në vitin 2013 ai emërohet drejtor i INUK, detyrë nga e cila jep dorëheqjen një vit më pas, ndërsa në vend të tij emërohet Dallëndyshe Bici.

Pas largimit nga INUK, Dajti u emërua në shtator të 2014-ës drejtor i Forcave të Sigurisë të Autoritetit Portual Durrës, detyrë të cilën e mbante edhe aktualisht.

Shkruar Nga
More from Revista User

Kujdesi që duhet treguar ndaj kandilit të detit

Bregdeti shqiptar është pushtuar në këto muaj vere nga pushues të shumtë,...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *