Ndalohen burrë e grua, u “grabitën” qytetarëve 430 mijë euro

Burrë e grua janë vënë në pranga, pasi me aktivitetin e tyre ju kanë “grabitur” 430 mijë euro qytetarëve. Policia ka finalizuar me sukses operacioni “Exchange”, duke vënë në pranga Alfred Alku dhe Ornela Alku, nën akuzën e mashtrimit. “Pas informacioneve të marra në rrugë operative nga ana e tyre u bë e mundur ndalimi i shtetasve Alfred Alku, 36 vjeç dhe Ornela Alku, 32 vjeç, banues në Tiranë, burrë dhe grua”-njofton policia.

Sipas saj, ndalimi i këtyre shtetasve u bë pasi këta shtetas kanë qenë të shpallur në kërkim nga Seksioni i hetimit të krimit ekonomik dhe financiar, pasi në bashkëpunim me njëri- tjetrin, iu kanë marrë shtetasve të ndryshëm shuma të konsiderueshme parash ( në euro dhe valutë), me vlerë 430.000 euro.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan:

773.400 lek

450 euro

100 dollar

350 paund

Shkruar Nga
More from Revista User

Horoskopi 20 Korrik 2017

Dashi Dukeni të qetë, por në fakt diçka ju mban në ankth....
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.