Ndalohet 27-vjeçari, ndihmoi një person t’i shpëtonte policisë

Policia e Elbasanit ka ndaluar një 27-vjeçar pasi akuzohet se ka ndihmuar një person që t’i fshihej drejtësisë.

Blutë e qytetit të Elbasanit thotnë se Armand Perlepi, banues në Durrës, u ndalua mbi bazën e një procedimi penal më datë 22 mars, nën akuzën “Përkrahja e autorit të krimit.

“Armand Perlepi dyshohet të ketë përkrahur shtetasin R.B. me qëllim që ti fshihej drejtësisë dhe kapjes nga policia, pasi shtetasi R.B., i dyshuar si autor i ngjarjes së ndodhur më datë 21.03.2017 në Lagjen “Skëndërbej” në Elbasan dyshohet të ketë qëlluar me armë zjarri në drejtim të shtetasit D.I”, sqaron policia.

Shkruar Nga
More from Revista User

Rekordi, Shqipëria kalon e para në botë për numrin e lartë të bar-kafeve për banor

Shqipëria përgjithësisht është nga fundi për çdo renditje, si p.sh. për të...
Read More