Ndërpriten luftimet për Mosulin për shkak të numrit të madh të viktimavemosul

Forcat qeveritare irakiane ndaluan të shtunën luftën për rimarrjen e pjesës perëndimore të Mosulit nga e ashtuquajturi Shtet Islamik për shkak të numrit të madh të civilëve të vrarë, njoftuan zyrtarë të forcave të sigurisë të këtij vendi.

Banorët, të cilët po ikin nga rajoni që ndodhet në rrethim, thonë se sulmet ajrore e forcave qeveritare dhe koalicionit, të udhëhequr nga SHBA-të, kanë demoluar objektet dhe kanë shkaktuar vdekjen e një numri të madh të civilëve, transmeton Reuters.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Nota mesatare për të hyrë në universitet është gjashtë. Ja vendimi i plotë i qeverisë

Këshilli i Ministrave ka marrë vendim dje, më 19 prill 2017, se...
Read More