Ndërron jetë aktori Clint Walker

Aktori Clint Walker është ndarë nga jeta në moshën 90 vjeçare.

Gruaja dhe bija e tij i qëndruan pranë në momentet e fundit këtë të hënë, sipas burimeve të afërta me familjen që folën për mediumin TMZ.

Shtathedhuri i lindur në Illinois njihet më së shumti për serinë e viteve të 50-ta, “Cheyenne”, si dhe për filmin “The Ten Commandments” të vitit 1956.

 

Shkruar Nga
More from Redaksia

8 pika për një Akademi Shkencash jorrotative

Nga Artan Fuga N‌ë dijeni të opinionit publik dhe të mediave, të...
Read More