Ndërron jetë edhe autori i krimit: Kush ishte 31-vjeçari që vrau të renë dhe qëlloi veten

Ky është Xhaferr Mata, 31-vjeçari që mëngjesin e sotëm vrau 19-vjeçaren Xhuljeta Çuni dhe më pas qëlloi veten me një plumb në kokë.

Ai ndërroi jetë rreth një orë e gjysmë më vonë në Spitalin e Traumës.

Mësohet se i riu ishte nga Kalimashi i Kukësit dhe jetonte në Tiranë.

Ai kishte mbaruar studimet në Universitetin Politeknik të Tiranës për inxhinier mekanik dhe jetonte prej vitesh në kryeqytet.

Ngjarja e rëndë ndodhi mëngjesin e sotëm në rrugën “Eshref Frasheri”, ku 31- vjeçari ka qëlluar me armë zjarri pistoletë 19-vjeçaren, e cila ka ndërruar jetë në vendngjarje.

Autori më pas ka qëlluar dhe veten me armë zjarri.

Shkruar Nga
More from Enton Palushi

Lavdi sportit!

Nga Enver Robelli Në çdo Kampionat Botëror të futbollit është mirë të...
Read More