Ndërron jetë legjenda e rock and roll-it Chuck Berrychuck-berry

Ka ndërruar jetë gjatë mbrëmjes së djeshme (e shtunë) në moshën 90 vjeçare legjenda e muzikës rock and roll, Chuck Berry.

Policia ka konfirmuar se iu përgjigj një “emergjence mjekësore” në shtëpinë e tij në Missouri.

Por raportohet se pasi emergjenca mjekësore ka mbërritur në shtëpinë e tij, aty kanë parë vetëm një njeri i cili nuk jepte shenja jete, dhe ai ishte Chuck Berry.

Chuck u lind më 18 tetor të vitit 1926 dhe ishte këngëtarë, kitarist dhe kompozitor i famshëm i muzikës rock and roll.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Ja kush janë 4 të arrestuarit për tritolin ndaj Lulzim Kullës në Shkodër

Nga tetë personat e arrestuar nga Policia, FNSH-ja dhe RENEA gjatë operacionit...
Read More