KMR

Ndodh mrekullia! Trevjeçarja e puthur nga Papa Françesku shërohet nga tumori i trurit

Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook
               Publikuar në : 11:13 - 20/08/18 |
mapo.al

Vogëlushja trevjeçare e puthur nga Papa Françesku mrekullisht është shëruar nga një tumor masiv në tru dhe familja e saj dhuroi 50 mijë dollarë për spitalin e fëmijëve të Filadelfias.


Daily Mail shkruan se puthja u pa nga e mbarë bota: Papa Françesku në vizitën e tij historike në SHBA, përkulet dhe puth kokën e vogëlushes në Market Street në Filadelfia.


Ajo fëmijë ishte Gianna Masciantonio, foshnje 1 vjeçaree në atë kohë që luftonte për jetën e saj kundër një tumori truri.


Katër javë pasi ajo lindi, doktorët u thanë prindërve të Gianna të bënin gati funeralin e saj. Tani, pas tre vjetësh, ai tumor është zhdukur plotësisht.


Kjo është një histori që u bë edhe më jashtëzakonshme atë ditë të mrekullueshme shtatori 2015, ditën kur Giana mori emrin e ri: “Mrekullia e rrugës Market”.

Gianna Masciantonio u quajt mrekulli pasi u puth në kokën e saj të vogël nga Papa Francesku gjatë vizitës së tij në SHBA në 2015. Muaj më vonë, tumori i trurit të saj që nuk mund të operohej, ishte zhdukur!

Prindërit e saj nuk u dorëzuan kurrë, pavarësisht asaj që u thanë mjekët. Ata filluan të kontaktonin spitalet më të mira të fëmijëve në të gjithë vendin duke kërkuar këshilla dhe opionione të dyta.

Ndërkohë, çifti katolik gjente prehje në lutje. Ata filluan edhe takime lutjesh me miqtë e tyre për këtë. Kur u përhap lajmi se Papa do të vinte në qytet, nëna e vogëlushes, Kristen, e dinte që ajo duhej të ishte patjetër atje. Prindërve me foshnjen e sëmurë iu dhanë një vend sa më afër rrugës ku do të kalonte Papa dhe e ngritën Gianna mbi turmën ndërkohë që automjeti i Papës po kalonte.

15 muaj pas kësaj, pas një kimioterapie intensive, prindërimit morën lajmin që u ndryshoi jetën: Tumori po tkurrej dhe vajza po fillonte të zvarritej, të ushqehej vetë dhe të fliste!

Dhe sot, tre vjet më pas, tumori është zhdukur përfundimisht dhe vogëlushja, Gianna, sapo është regjistruar në kopshtin për parashkollorët!/SYRI.NET/

<
>
auto_0_Baby-kissed-by-pope-overcomes-brain-tumour_11534756844 auto_0_Baby-kissed-by-pope-overcomes-brain-tumour1534756845 auto_4F3864B800000578-0-image-a-13_15347176800811534754803 auto_4221396001_5824073826001_5824077649001-vs_11534756846 auto_c11e0a4573b852a38ed5fcdc51f501d71534756847 auto_gianna-masciantonio-41534756846 auto_ssss1534754833 auto_4221396001_5824073826001_5824077649001-vs_11534756846 auto_4F38646C00000578-0-image-a-6_15347176450571534754805 auto_4F38645C00000578-0-image-a-11_15347176697571534754805 auto_4F3886C700000578-0-image-a-12_15347176730221534754804 auto_4F3864BC00000578-0-image-a-14_1534717685944_11534754862 auto_ssss1534754833

 


Etiketa: , , ,

Pas