Në këtë hotel turistët flenë në dy shtete njëkohësishtHoteli Arbez me dy yje ndodhet në kufirin mes Francës dhe Zvicrës. Ka një adresë franceze dhe një zvicerane. Sapo të hyni brenda, mund të ecni nga njëri shtet në tjetrin brenda sekondave.

hotel 1

Picture 1 of 3

 

Pozita e veçantë e këtij hoteli erdhi në vitin 1862, kur qeveria franceze dhe ajo zvicerane nënshkruan një traktat për të modifikuar kufirin mes dy vendeve, thuhet sipas Swissinfo.

Shtretërit e dhomave kanë nga dy jastëk, njëri i dizajnuar me flamurin zviceran e tjetri me atë francez.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Bota pajiset më mirë për mbrojtjen nga katastrofat natyrore

Uragane, tërmete, përmbytje: dukuritë ekstreme të natyrës kërcënojnë kryesisht njerëzit në vendet...
Read More