“Në PS ka lindur biri i ri”taulant ballaSi një njeri që ka punuar me Fatos Nanon dhe me Ilir Metën, Ylli Dylgjeri i di disa gjëra.

Megjithatë zhvillimet në Partinë Socialiste po e trazojnë çdo ditë.

Mbrëmë ai reagoi pas deklaratave të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri se kjo qeveri ka vendosur standardin e pastërtisë në rekrutimin e personelit.

“Abslutisht e pa vërtetë zoti Tahiri! Administrata Publike e ka patur kriter standartin e pastërtisë në rekrutimin personelit. Flas në emër të ish administratës publike të Ministrisë së Rendit të viteve 2000- 2005. Askush nuk rekrutohesh në Shërbimin Civil pa marrë dëshminë e penalitetit më parë. U muar një administratë me grada policore në 1999, dhe u la në 2005 një administratë me mbi 75% nëpunës civil me konkurs.

Duhen pranuar këto të vërteta se puna e tre kryeministrave socialistë, Meta, Majko, Nano.

Këto janë shifra të raportuara në DAP në vite,” shkruan Dylgjeri.

Por zemërimin më të madh e ka me Taulant Ballën, njeriun që po udhëheq fushatën në mbrojtje të PS.

“Në PS ka lindur biri i ri…u ngatëruan arushat!

E patë sherrin dje në Kuvend?

Sherr pa fund bëri Taulanti. Pse? Se në PS kanë lindur bijtë e rinj. Arsyeja e sherrit eshte se biri i rri i sherrit ka lindur në mal e jo në pallat, e aq më pak në bllok. Para lindjes, familja e tij në mal ka ënderruar se ky bir do ta ndezë PS-në. Biles, magjistari e ka shpjeguar që djali i rri që po lind do ta shkatërrojë PS. Për këtë arsye udhëheqësi i vjetër kish urdhëruar që fëmija i rri që lindi duhet të dërgohet në mal, e të vendoset në kaçubën e pyllit. Fëmijën duhet ta ushqejë arusha. Mirpo, gjërat u ngatërruan. Djalin jo vetëm se çuan në kaçubet e Malit, djalin jo vetëm s’po e rrit arusha, por udhëheqësit e rinj po rriten bashkë me djalin te “Sofra e Arushës” në Tiranë,” shkruan Dylgjeri.

loading...
Shkruar Nga
More from revista mapo

“Sfida s’është populiste, por lëvizje kundër modelit aktual”

Forumet UET nisin ciklin dedikuar diskutimit “Reformizmi vs Populizmi”, ku do të...
Read More