Nga përmbytjet në Japoni, 18 të vdekur 27 të zhdukur

Së paku 18 persona kanë vdekur dhe 27 konsiderohen të zhdukur nga përmbytjet që kanë goditur jugun e Japonisë ndërsa ekipet e shpëtimit vazhdojnë kërkimet për të mbijetuarit, njoftojnë zyrtarët.

Më shumë se 60 cm (24 inç) shi ra në Prefekturën e Fukuokës në vetëm 24 orë të shtunën, sipas agjencisë së motit të Japonisë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Erdogan për vizitën në SHBA: Shpresoj për fillim të ri

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se vizita e tij e...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published.