Një muze modern me veshjet e Audrey Hepburn

Më shumë se 50 vjet, kthim mbrapa në kohë, koleksioni i muzeut modern në Londër ka tërhequr vëmendjen e adhuruesve të modës.
Kanë kaluar 25 vjet që nga vdekja e saj, megjithatë, Hepburn vazhdon të pëlqehet e të përkujtohet nga shumë gjenerata.

veshje 1

Picture 1 of 3

 

Një koleksion i veshjeve të zeza të aktores dhe një maskë gjumi janë në mesin e mijëra sendeve personale që shfaqen në Christie’s në qendër të Londrës.
Pothuajse 500 sende do të shiten në javët e ardhshme, por jo vetëm për blerësit potencialë të cilët vijnë në shtëpinë e ankandit.

Teksa ekspozita u hap kohë me pare, një brez i ri të lindur shumë vite pas vdekjes së Hepburn gati 25 vjet më pare, po kthehen për të parë rrobat e veshura nga muzeu i shekullit të 20-të. Adrian Hume-Sayer, drejtor i koleksioneve private në Christie’s, tha se një pjesë e madhe e fansave të Hepburn-it lindi pas vdekjes së saj.

“Gjithkush thotë sesa të mirëmbajtura janë rrobat sot, pastërtinë e tyre, thjeshtësinë, që ajo me të vërtetë e bëri të vetën”, tha Hume-Sayer.

Shkruar Nga
More from Revista User

Një e treta e popullsisë së botës obeze. 4 mln njerëz vdiqën nga sëmundjet e lidhura me mbipeshën

Thuajse një e treta e popullsisë së botës janë obezë apo mbipeshë...
Read More