Një udhëtim në qytetet më të mira të botësGjigandët e ‘Lonely Planet’, kanë hartuar një guidë të përsosur turistike që do të ndihmonte këdo për të zgjedhur vendet që dëshiron të vizitojë.

1.barca

Picture 1 of 18

“Libri i Qyteteve – Një udhëtim në qytetet më të mira të botës”, titullohet guida e publikuar nga ‘Lonely Planet’.

Aty do të mund të gjeni rreth 200 destinacione turistike dhe karakteristikat më thelbësore të tyre. Sot po ju njohim vetëm me 18 prej tyre, ato më të rëndësishmet.

Barcelona – Më e mira për arkitekturën

Chikago – Destinacioni më i mirë familjar

Addis Abada, Etiopi – Shquhet për kafetë më të shijshme

Anchorage, Alaskë – Më i miri për aventura

Beogradi – Më i miri për jetë nate

Tel Aviv – Miqësor ndaj komunitetit LGTBI

Austin, Texas – Dallohet për muzikën më të mirë

Tbilisi, Gjeorgji – Shijohet vera më e mirë

Hong Kong – Ka veçori ndërtesat shumëkatëshe

Kopenhagen – Ideal për të shëtitur me biçikletë

Pekin – Më i miri për muzeume

Stamboll – Më i miri për historinë

Kartagjena – Shquhet për organizime festivalesh

San Sebastian, Spanjë – Mund të shijoni ushqimin më të mirë

Cape Town – Plazhet më të mira

Firence – Më e mira për galeritë e artit

Berlin – Për fqinjësi të mirë

San Françisko – Preferohet për jetën e egër

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Vetëm 15 minuta ushtrime në ditë

Sa kohë ushtrime vërtetë ju nevojitet nëse dëshironi largoni peshën? Sipas një...
Read More