Njihuni me dasmën madhështore të Princit të Etiopisë

Princi i Etiopisë i dha fund beqarisë në moshën 35- vjeçare, pasi u martua me amerikanen 33-vjeçare Ariana Austin. Të dy ishin njohur në një night në Washington DC, 12 vjet më parë, ndërsa vendosën të kurorëzojnë martesën vetëm vjeshtn e këtij viti.

Etiopi 1

Picture 1 of 13

Dasma u zhvillua më 09 shtator të këtij viti, në Maryland, në një ceremoni të denjë për një familje mbretërore. Princi maroken Joel Makonnen ka lindur në Romë, atje ku familja e tij jetoi në mergim, që prej grushtit ushtarak të 1974-ës.

Shkruar Nga
More from Revista User

Flori e hap zemrën për këngëtaren shqiptare: E njoh qe 17 vite dhe e dua akoma

Është një ngë kantautorët më të mirë shqiptar. [ngg_images source="galleries" container_ids="779" display_type="photocrati-nextgen_basic_imagebrowser"...
Read More