Nursara Suknamai, një nga Miss-et e Tailandës, që vdiq në aksident me manjatin e Leicester City…Një ish-Miss e Tailandes ishte një ndër pesë anëtarët e bordit që vdiqën bashkë me shefin e tyre kur helikopteri që po udhëtonin u rrëzua në parkun e makinave në stadiumin e futbollit Leicester City.

Daily Mail raporton se Nursara Suknamai u rëndit e dyta në Miss Universe Thailand 2005 dhe u kurorëzua Miss Intercontinental Thailand. Ajo u vlerësua me çmimin Miss Fotozhenia në Bangkok në të njëjtin vit.

Ajo ishte aktive në mediat sociale, duke postuar rregullisht fotot nga udhetimet e saj nëpër botë.

Pas një përpjekjeje në botën e modelimit, ajo u punësua si asistente nga pronari i miliarderit të Leicester, Vichai Srivaddhanaprabha, 60 vjeç, i cili gjithashtu u konfirmua i vdekur në rrëzimin e helikopterit privat në fundjavë.

 

loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Si erdhi në Shqipëri Benzi që Hitleri i dhuroi Ahmet Zogut

    Hitleri do t’i dhuronte Ahmet Zogut me rastin e dasmës...
Read More