Observatori sirian: Damasku po zhvillon bombardime me bomba thërrmuese

auto_unnamed1491837178

Bombardime intensive ma avionë dhe artileri nga ana e regjimit të Damaskut janë duke u zhvilluar në Siri në zonat jashtë kontrollit të forcave besnike të Asadit, Dara, Hama, Idlib dhe Alepo, njofton Observatori sirian për të drejtat e njeriut.

Observatori Sirian për të Drejtat e Njeriut (OSDH) në bashkëpunim me burime spitalore dhe ushtarake në terren thekson se “këto sulme po zhvillohen me armë konvencionale, por edhe me armë të konsideruara ilegale nga ligjet ndërkombëtare, si bombat me napalm apo bomba thërrmuese”.

Shkruar Nga
More from Revista User

Takimi Putin-Trump: Presidenti i zgjedhur është i gatshëm të normalizojë marrëdhëniet

Presidenti rus Vladimir Putin tha ditën e djeshme se presidenti i zgjedhur...
Read More