OKB-ja nuk mund të ofrojë ndihma për Jemenin

Kombet e Bashkuara u penguan të dërgojnë dy aeroplanë me ndihma humanitare në Jemen, pasi koalicioni i udhëhequr nga Arabia Saudite mbylli sot të gjithë kufijtë dhe hapësirën ajrore në Jemen, tha zëdhënësi i Kombeve të Bashkuara.

Zyrtarët e OKB-së janë aktualisht në negociata për të marrë leje për të fluturuar në misione humanitare në Jemen, ku aktualisht shtatë milionë banorë të Jemenit janë duke u përballur me uri.

Shkruar Nga
More from Revista User

Urrejtja, ndjenja që tregon shumë për ju!

Sipas hulumtimeve të reja, edhe njerëzit me koeficient të lartë inteligjence dhe...
Read More