OKB kundërshtoi rezolutën e Rusisë për SirinëKëshilli i Sigurimit i OKB-së kundërshtoi rezolutën e Rusisë që dënoi “agresionin” e Shteteve të Bashkuara dhe aleatëve të saj kundër Sirisë.

Rezoluta u votua nga Rusia, Kina dhe Bolivia, kurse tetë vende e kundërshtuan, ndërsa abstenuan Peruja, Etiopia, Kazakistani dhe Guineja Ekuatoriale.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Atentati ndaj boksierit të Vllaznisë, kapet në Mal të Zi njëri nga autorët e dyshuar

Është arrestuar në Mal të Zi një nga autorët e dyshuar të...
Read More