Omëleta spanjolle, e përsosur për mëngjes

Omeleta spanjolle është vetëm se emërtim anglisht për pjatën tradicionale spanjolle të quajtur si tortillë spanjolle.

Është një omëletë e bërë me vezë dhe patate, por ndonjëherë shtohet edhe hudhra dhe qepa.

Shërbehet si mezë e ftohtë në Spanjë dhe në shumicën e vendeve të Amerikës së Jugut dhe është shumë e ndryshme nga çdo omlet i thjeshtë.

Në Spanjë kjo shërbehet shpesh edhe me pije, duke u prerë në kube.

Ky vakt mund të përdoret në mënyrë të përsosur edhe për mëngjes.

Shkruar Nga
More from Revista User

Digjet makina në autostradën Tiranë-Durrës

Një makinë është djegur në autostradën Tiranë-Durrës. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e...
Read More