Opozita tregon Statujën e Drejtësisë, Tirana blindohet, Xhafaj mbërrin në zyrëTirana u gdhi e blinduar të shtunën, në prag të protestës për largimin e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Ky i fundit u pa tek mbërrinte në zyrën e tij rreth orës 9:30.

Kurse disa aktivistë opozitarë ekspozuan Statujën e Drejtësisë në sheshin qëndror.

“Në Sheshin Skënderbej shfaqet Statuja e Drejtësisë me portretin e Edi Ramës, që simbolizon kapjen politike të drejtësisë për t’i shërbyer krimit dhe korrupsionit. 

Statujën e Drejtësisë 3 metra të lartë e mbajnë 10 të rinj të maskuar si Edi Rama, Fatmir Xhafaj, Saimir Tahiri, Agron Xhafaj, Moisiu Habilaj për të treguar se Drejtësia është vënë në shërbim të trafikut të drogës, krimit të organizuar dhe qeverisë së lidhur me të. 

Një simbol tjetër i shpërfytyrimit të Drejtësisë nga pushteti është portreti i Ramës që ka zëvendësuar sytë e mbyllur të Drejtësisë së barabartë për të gjithë me syrin që ai i shkel krimit për ta favorizuar dhe mbrojtur atë.

Peshorja e drejtësisë, që duhet të ishte e barabartë, peshon nga mbrojtja e Saimir Tahirit, Fatmir Xhafajt dhe parave të tyre të drogës, ndërsa Kushtetuta, që mbron të drejtat e qytetarëve të zakonshëm, është zhvlerësuar nga drejtësia politike e Edi Ramës,” njofton PD.

12345678910
 
 
loading...
Shkruar Nga
More from Redaksia

Vetëm një muaj pas lindjes së vajzës, shikoni si duket Floriana Garo

    Moderatorja e njohur dhe shumë e dashur për publikun shqipar,...
Read More