“Pak ajër, dua të jetoj! Ejani…Kjo zemër sonte ç’ka me mua?!”

Adela Xhamani ishte një personazh mediatik tepër i dashur për publikun shqiptar.

Bukuroshja nga Kavaja ndërroi jetb dje në mègnjes si pasojë e një ataku kardiak. Ajo jetonte e vetme në zonën e Freskut në Tiranë, ndërsa më 15 nëntor priste të niste emisionin e saj në FaxNews, “Shtëpia e Adelës”.

Ngushëllime të pafundme për familjen dhe miqtë e saj po bëhen në rrjete sociale.

Një poezi për Adelën po bëhet virale, vargje të ndjera që i kanë dedikuar vajzës së bukur nga Kavaja e cila shëmbi një mentalitet me guximin dhe zgjuarsinë e saj, për t’u bërë pjesë e spektaklit.

Ja vargjet për Adelën:

Fund i endrres…

Nga drithma e forte fryma u ftoh,

Nje ze i mekur ndihme kerkoi,

Pak ajer, dua te jetoj,

Ejani, mos me lini te shkoj!

Kjo zemer sonte c’ka me mua?!

Gulçon e rreh si trokth i marre.

Mos ndal dita pa aguar

Prit gjersa nena te kete ardh’.

Endrra ne mes u shua e vrare,

Mes lendinash me lule te thara,

Pushoi se rrahuri ora e saj.

Ne kete dite fund tetori.

E qeshura syte do na ndricoje,

E zeri ne veshe do na kumboje,

Pa fjale serish do kuvendoje,

Ajo nga lartesite e tjetres bote.

Nela T. Llupo

Sot ish-banorja e “Big Brother Albania 2”, njeheresh gazetare mjaft e zonja e showbizzit shqiptar, do te prehet ne qytetin e saj te lindjes, Kavaje.

Shkruar Nga
More from Revista User

Nga luftërat në Mosul kanë ikur 150.000 njerëz

Më shumë se 150.000 njerëz kanë ikur në përpjekje për t’u mbrojtur...
Read More