Pakistan: Nga eksplodimi afër një xhamie ka të vrarë dhe të plagosurpakistan

Një eksplodim në rajonin Paraçinar në Pakistan, i banuar kryesisht me popullatë shiite, janë vrarë së paku 5 vetë dhe janë plagosur dhjetëra të tjerë, kanë thënë zyrtarët.

Administratori qeveritar, Zahid Hussain, tha seshpërthimi i sotëm ishte shkaktuar nga një bombë afër një xhamie shiite dhe tregut të qytetit.

Dëshmitarët thanë se së paku tetë vetë janë vrarë në Paraçinar, që është kryeqytet i rajonit fisnor Kurram, në kufi me Afganistanin.

Asnjë grup nuk e ka marrë përgjegjësinë për këtë eksplodim.

Nga një eksplodim i tillë në Paraçinar më 21 janar, ishin vrarë 24 vetë dhe plagosur dhjetëra të tjerë.

Për këtë sulm, përgjegjësinë e patën marrë talibanët pakistanezë.

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

Maskat dhunojnë kryefamiljarin në Lezhë dhe marrin 400 mijë lekë në banesë, asnjë i identifikuar

Një grabitje me dhunë ka ndodhur në një fshat të Lezhës, ku...
Read More