Pamje apokaliptike e Shqipërisë nën ujë

Kjo është situata e përmbytjeve në vend, ku mijëra hektarë tokë nën ujë, mijëra banesa të përmbytura, mijëra forca në terren për t’i bërë ballë situatës dhe një pamje apokaliptike mes Fierit e Vlorës. Asgjë më shumë se sa pamjet nuk mund ta përshkruajnë këtë situatë, ku vija e horizontit është zhdukur, duke bashkuar qiellin me sipërfaqet e pamata me ujë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Të mbash rregull, një mision i pamundur apo shkencë?

Shtëpitë po bëhen gjithnjë e më të vogla dhe ato po “fluturojnë”...
Read More