Pamje nga sekuestrimi i hotelit “Santa Quaranta”

Pas marrjes së vendimit të Prokurorisë së Krimeve të Rënda, për të vendosur sekuestron preventive për kompleksin ‘Santa Quaranta’ dhe pasuritë e tjera të Klemend Balilit, policia ka shkuar për të ekzekutuar këtë vendim. Ditën e sotme, ata kanë bllokuar kompleksin dhe apartamente në pronësi të Balilit.

Balili është ende në arrati dhe nuk është kapur nga Policia, por Krimet e Rënda vazhdojnë hetimet ndaj tij. Ai akuzohet për trafik droge, ndërsa kërkohet nga DEA dhe drejtësia greke.

Shkruar Nga
More from Revista User

Çifti shqiptar kapet me 600 mijë paund kokainë, 4.5 kg u gjet tek parmaku

Dy anëtarët shqiptarë të grupit të krimit të organizuar u burgosën pas...
Read More