Papa bënë thirrje që të shmanget dhuna në Mianmar

Papa Françesku i thirri Mianmarit që të respektojë të gjitha grupeve etnike, por nuk ka përmendur në mënyrë specifike komunitetin mysliman që është duke u përballur me vrasje dhe dëbim nga Arakani.

Grupet e të drejtave të njeriut kanë kërkuar vazhdimisht që të tregohet mbështetje për komunitetin mysliman në këtë shtet, pasi ushtria po përdor dhunën, vrasjet dhe dëbimin ndaj këtij komuniteti.

Shkruar Nga
More from Revista User

105 vjetori i Pavarësisë, kryeministri Haradinaj anulon vizitën në Vlorë

Papritur është mësuar se kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj nuk do të...
Read More