Papunësia në Britani, më e ulëta në 42 vjet

Shkalla e papunësisë në Britaninë e Madhe ka shënuar serish rënie, pasi tregu i punës tregon rezistencë pavarësisht ngadalësimit të zgjerimit ekonomik.

Papunësia në periudhën mars-maj ra në 4,5 për qind, ose 0,2 për qind më e ulët se sa në tre muajt e fundit, tregojnë të dhënat e Zyrës për statistika, transmeton AP.

Shkruar Nga
More from Revista User

Gjermania e Kina, të vendosura për tregti të lirë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti kinez, Xi Jinping ranë dakord dje...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *