Papunësia shqetësimi kryesor i spanjollëve

Kriza e Katalonisë nuk është shqetësimi kryesor i qytetarëve të Spanjës.

Në një sondazh të kryer nga qeveria spanjolle, ka dal që kriza katalonase është bërë burimi i dytë më i keq i shqetësimeve në Spanjë, pas papunësisë dhe para korrupsionit, i cili është në vendin e tretë.

Rreth 29 për qind e të anketuarve thanë se pavarësia e Katalonisë është një nga tre shqetësimet kryesore, ndërsa 66.2 për qind e të anketuarve thanë se ishin të shqetësuar për papunësinë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Kthehen në atdhe librat “amanet” të Konicës

Ditmir Bushati, ministër i Punëve të Jashtme të Shqipërisë, njofton në vigjilje...
Read More