Parandalohet krimi në Shkodër, qëlloi 3 herë me armë drejt 26 vjeçarespushka

Një ngjarje e rëndë kriminale është parandaluar nga policia e Shkodrës.

Motivi i pronësisë ka qenë shkaku i konfliktit mes M. J., 26 vjeçe dhe Alfred Jakaj, 35 vjeç në fshatin Lohë e Sipërme të Malësisë së Madhe.

Jakaj ka qëlluar tre herë me armë zjarri duke kanosur për jetën 26-vjeçaren.

Policia është nisur drejt vendngjarjes sapo ka marrë njoftimin duke bërë të mundur arrestimin e Jakajt dhe sekuestrimin e pushkës gjysëmautomatike.

Ndaj tij rëndojnë akuzat e kanosjes, prishja e qetësisë publike dhe armëmbajtje pa leje

loading...
Shkruar Nga
More from Revista User

S’ka më makina, qytetarët lëvizin me gomone në autostradë

Përmbytjet e shumta që kanë përfshirë pjesën më të madhe të vendit,...
Read More