Parashikimi i motit, ja si pritet të jetë dita e sotme

unnamed-1_1478068725-9553499

Parashikohet që orët e pasdites të përmirësojnë kushtet atmosferike duke bërë që zonat e ulëta dhe bregdetare të dominohen nga kthjellime dhe vranësira të lehta e kalimtare ndërsa me vranësira më të dendura paraqitet motit për zonat malore përgjatë kufirit lindor.

Sipas MeteoAlb, përsa i përket, temperaturave të ajrit nuk do të pësojnë ndryshime të dukshme në vlerat minimale por maksimalet do të pësojnë rritje të tyre. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Jugperëndimor dhe për pasojë në det do të gjenerohet dallgëzim 2 ballë.

Shkruar Nga
More from Revista User

Tirana “smart city”, surprizat e Erion Veliajt për qytetarët në 2018

Rrugët e kryeqytetit pritet që të mbushen nga 4 mijë biçikleta të...
Read More