Paris, evakuohen 1.500 migrantë nga kampi rrugor

Zyrtarë të Parisit evakuuan rreth 1.500 migrantë nga kampi i improvizuar rrugor.

Këshilli i qytetit Paris njoftoi se migrantët nga kampi në rajonin La Chapel janë transferuar në kampe tjera të rajonit.

Ky është operacioni i 34-të i zhvendosjes së migrantëve në dy vitet e fundit.

Zyrtarët e qytetit vlerësojnë se dhjetëra njerëz po ikin nga varfëria dhe përleshjet në Afrikë dhe Lindjen e Afërt në Paris, dhe se shumë prej tyre largohen në portin Kale, prej nga përpiqen që ilegalisht të kalojnë në Britani të Madhe.

Numri i migrantëve që vijnë në Evropë është ngritur dukshëm edhe gjatë kësaj vere dhe çdo herë e më shumë njerëzit po marrin rrugën e rrezikshme drejt brigjeve evropiane.

Shkruar Nga
More from Revista User

Zgjidhet Miss Shqipëria 2017, kjo është bukuroshja shqiptare

Është zgjedhur në Tepelenë, Miss Shqipëria e këtij viti. Në një spektakël...
Read More

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *